Blogin arkisto

Blogikehoitus

Tietoa kirjoituksista
Blogia hoitaa Keijo Martikainen

Yhteystiedot

Alakylän asioissa - kysy meiltä - vastaamme mielellämme!

Vs. kappalainen
Kukka-Maaria Kalpio
040 3126 302 kukka-maaria.kalpio@evl.fi

Diakonissa
Marika Gustafsson
040 3126 321 marika.gustafsson@evl.fi

Lastenohjaaja
Kaisa Tuosa
040 3126 859
kaisa.tuosa@evl.fi

PÄIVÄN SANA

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:196206 kpl

Seurakunnantoimintaa lapsille ja aikuisille

Tervetuloa läheltä ja kaukaa !

Tällä sivulla on tietoa Alakylän lähiseudulla tapahtuvasta seurakunnan
kerho- ja ryhmätoiminnasta, lisätietoja ja tietoa Lappeenrannan seurakunnan muusta toiminnastaseura löytyy seurakunnan sivuilta  

_______________________________________________________________

LAPSITYÖ
Yhteyshenkilö:

toimistosihteeri Tiina Meuronen p. 040 3126 855, tiina.meuronen@evl.fi Lapsityön toimistolta voit tiedustella esim. päiväkerhoista, pyhäkouluista, kerhojen mummo&vaari - toiminnasta.

Lähellä Alakylän aluetta toimivat perhekerhot:

Perhekerho
- Koulukatu 10, Maanantaisin 9:00-11:00
- Karhuvuori, Perjantaisin 9:00-11:00

Ekavauvakerho, Ma. ja ke. 13:00-15:00  
- Koulukatu 10

Taaperokerho Ti. 14:00-16:00 ja to. 9:00-10:00 
(1-2 vuotiaiden lasten perheille)
- Koulukatu 10
Ilta perhekerho, Maanantaisin 17:00-18:30
- Koulukatu 10
_______________________________________________________________

VARHAISNUORISOTYÖ
(TYTTÖ-, POIKA-, KOULU- JA PARTIOTYÖ)

Yhteyshenkilöt:
nuorisotyönohjaaja Titta Tonder p. 0403126342, titta.tonder@evl.fi
nuorisotyönohjaaja Jukka Hirvi p. 040 3126 343, jukka.hirvi@evl.fi

________________________________________________________________

AIKUISILLE

Eläkeläisten Peittokerho
Joka toinen tiistai (parillinen), Savonkatu 38, kerhohuone (Peltola).
Yhteyshenkilö diakonissa Marika Gustafsson p. 040 3126 321.

Lähetyspiiri Ilonpisara
Joka toinen tiistai (pariton) Savonkatu 38, kerhohuone (Peltola). 
Yhteyshenkilö lähetyskasvatussihteeri Maarit Berg p. 040 3126 330.

Viikkohartaudet
Yhteyshenkilö:
seurakuntasihteeri Anne-Mari Välikauppi p. 0403126301